Reloop Neon

Reloop idzie z pomocą wszystkim użytkownikom DVS oraz starszych kontrolerów i w końcu atakuje segment uzupełniających kontrolerów. 

Czym jest Reloop Neon? To kompaktowy kontroler DJ z 8 kolorowymi padami pozwalający na operowanie dodatkowymi funkcjami SERATOReloop próbuje dogonić konkurencję, ale wydaje mi się, że chyba spóźnił się jeden sezon, ponieważ Neon na dobrą sprawę nie wnosi kompletne nic rewolucyjnego.

Na pierwszy rzut oka jedyne co wydaje mi się nowością to możliwość zsynchronizowania dwóch jednostek Neon ze sobą za pomocą kabla (SMART LINK FUNCTION). Po co? Aby zaoszczędzić cenne porty USB jak to określił producent.
Ale jak się okazuje to również zostało zaczerpnięte z gramofonu RP-8000.


RELOOP NEON


Spodziewałem się czegoś w stylu Denon DN-HC1000S lub NI Traktor Kontrol X1, jednak Neon jest czymś jeszcze innym. To urządzenie łączy ze sobą możliwości operowania samplami, pętlami oraz działania na punktach CUE, a całość oparta na 8 dużych padach wspieranymi przez sporo dodatkowych przycisków funkcyjnych i 2 pokrętła.
Reloop Neon
Neon od strony technicznej to w skrócie:
  • 8 podświetlanych Padów RGB (świecą w różnych kolorach)
  • pokrętło LOAD/SAMPLER VOL (prawy górny róg)
  • pokrętło LOOP SIZE/SHIFT/ROLL (lewy górny róg)
  • 4 przyciski BANK/DECK (lewa strona urządzenia)
  • 4 przyciski SAMPLER/CONTROL (prawa strona urządzenia)
  • 4 przyciski PERFORMANCE MODE (górna strona urządzenia)

PO CO KOMU NEON?

Porównanie wielkości 1:1 Reloop Beatmix i Neon


Neon jest dodatkiem, jako samodzielne urządzenie raczej nie sprosta mixowaniu, ale pomoże uzupełnić setup wszystkim, którzy posiadają mało zaawansowane kontrolery lub grają z płyt z kodem czasowym (np. na gramofonach) i brakuje im większej kontroli nad samplami, loopami i punktami CUE.

Jeśli ktoś posiada Novation Dicer lub mikser typu Traktor Kontrol Z2 to nie będzie raczej zainteresowany tym urządzeniem, ale jeśli ktoś ma Reloop Beatmix czy Numark Mixtrack to może się okazać, że nie musi zmieniać sprzętu i właśnie tego potrzebuje do przesiadki na bardziej zaawansowany poziom.

Urządzenie docelowo zaprojektowane jest pod SERATO, ale jestem przekonany, że swobodnie da się je użytkować z TRAKTOR'em i innym softem, który da się ręcznie zmapować. Poza klubem na siłę można używać go do produkcji, ale nie ma co się oszukiwać, za dużo się nie naszalejemy.
Neon jest opcjonalny niczym drugi ekran w komputerze, jedna osoba koniecznie potrzebuje, druga w zupełności radzi sobie na jednym. Ja wolę jednak dwa.

Cena producenta: 129 EUR

Więcej info i polska cena: Reloop Neon

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail