Premiera - Pioneer RMX-1000 - urządzenie do remixu/samplingu

Pioneer prezentuje RMX 1000, urządzenie które zmieni techniki remiksowania oraz miksowania, na żywo oraz w zaciszu naszego studio.

Dzięki funkcjom Scene FX, Isolate FX, X-Pad i Release FX możliwa jest bardziej intuicyjna, dynamiczna i różnorodna aranżacja utworów, zarówno "w locie" jak i we wcześniej przygotowanym scenariuszu. Dołączone dedykowane oprogramowanie Remixbox wspomaga wtyczki VST i AU, dzięki czemu jeszcze bardziej zwiększą się personalizację efektów i parametrów.Współpraca z innymi wtyczkami RMX 1000 może być postrzegany zarówno jako regularna stacja robocza, koncertowe narzędzie dla muzyka, jak i bardzo przydatne narzędzie pracy dla DJa.Kompaktowy i przenośny, mały i stosunkowo lekki (masa: 1.3 kg) RMX 1000 pozwala na płynną kontrolę konstrukcji aranżowanego utworu. Cztery sekcje urządzenia są zaopatrzone w dosyć ergonomiczne pokrętła i klawisze, sterujące poszczególnymi parametrami efektów oraz funkcjami urządzenia oraz kolejne trzy proporcjonalnie średniej wielkości i dwa mniejsze pokrętła. Wykorzystano patent użyty chociażby w mikserze Nexus, więc możliwe jest łączenie efektów z każdej sekcji, co daje łatwiej i szybciej powstające złożone i interesujące aranżacje. Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest przełącznik zastosowany m.in. odtwarzaczach Pioneer, mikserze Numark FX 5000 itp. Dzięki zróżnicowanym metodom kontroli (duże i małe pokrętła, przyciski, bazująca na kontrolerze wstęgowym sekcja sterująca dotykiem - X-pad, przełącznik) mamy bardzo dużo możliwości elastycznej i efektywnej pracy.

Opis sekcji RMX 1000:
Scene FX to efekty Build Up (BPF Echo, Echo, Noise, Spiral Up, Reverb Up), które dodają dźwięki, a także efekty Break Down (HPF Echo, LPF Echo, Crush Echo, Sipral Down), które odcinają dźwięki. Duże pokrętło zwiększa lub zmniejsza siłę efektu. Dwa kolejne pokrętła kontrolują dodatkowymi parametrami.Isolate FX — efekty EQ sterowane trzema pokrętłami kontroli niskich, średnich i wysokich częstotliwości.

X-Pad — sekcja z panelem dotykowym pozwalająca na wypracowywanie nowych dźwięków nie zawartych w oryginalnym utworze na podstawie brzmień z Remixbox, a także z karty SD użytkownika.


Release FX — wycisza właściwy utwór, pozostawiając same efekty lub vice versa. Dodatkowo w tej sekcji znajdują się efekty Vinyl Brake, Echo i Back Spin.

Dane RMX-1000:
- wejścia: RCA, TRS 1/4",
- wyjścia: RCA, TRS 1/4",
- port USB,
- częstotliwość próbkowania: 48 kHz,
- kwantyzacja: 24 bity,
- odpowiedź częstotliwościowa: 20–20000 Hz,
- SNR: 102 dB,
- THD: <0.005%,
- headroom: 20 dB,
- oprogramowanie: Remixbox, wtyczka RMX-1000,
- rozmiary: 334 x 157 x 57 mm,
- masa: 1.3 kg.

Na zamieszczony przez nas poniżej filmie możliwości urządzenia pokazują m.in. król brudnych housowych brzmień Chuckie, od niedawna testujący sprzęty dla firmy Pioneer Laidback Luke, młodziutka gwiazda Porter Robinson i oczywiście znany od wielu lat tester firmy Pioneer - sam James Zabiela, który jak wiadomo wszem i wobec jest koneserem tego typu "zabawek".


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail