5 Praktycznych Zastosowań RemixDecks, o których możesz nie wiedzieć

Remix Decks, Traktor djRemix Decks to punkt zwrotny w ewolucji  TRAKTOR DJ

Jednak czy korzystasz z tej funkcji prawidłowo?Przed Tobą 5 Praktycznych Zastosowań RemixDecks.


1. Remix 


Właśnie do tego docelowo zostało stworzone to potężne narzędzie ekspresji Twojej osobistej wizji muzycznej na temat danego utworu, więc w pierwszej kolejności tak powinieneś go używać, ale czy robisz to odpowiednio?
5 Praktycznych Zastosowań RemixDecks

Remix można zastosować zarówno w trybie Live, czyli na żywo, jak i w spokojniejszych warunkach studyjnych. Wykonanie Remixu utworu w oczach wielu Dj'i wydaje się wręcz niewykonalnym zadaniem, do którego potrzebne jest nam mnóstwo specjalnie zaadaptowane miejsce z mnóstwem sprzętu studyjnego oraz umiejętności z zakresu realizacji dźwięki. Otóż w tym momencie dostajesz do rąk narzędzie, które bez większego problemu ułatwi Ci stworzenie własnej wariacji na temat ulubionego utworu bez dodatkowych kosztów poniesionych na studyjne zaplecze techniczne, oczywiście oprócz poświęconego czasu oraz dobrych chęci. RemixDecks oczywiście nie jest nowym programem do produkcji muzyki, ale swobodnie pozwala na to by drobnymi krokami w w pewnym sensie w tym kierunku rozwinąć swoje umiejętności i poszerzyć płaszczyznę artystyczną o nową sprawność.

2. Mash Up 

Mash Up w dzisiejszych czasach jest czymś bardzo popularnym i nawet wielkie gwiazdy muzyki uważają, że w dobrym guście jest "zmaszapować" coś dobrego od czasu do czasu. Z drugiej strony wykonując mash up utworu bardzo popularnego artysty możesz w szybki sposób sam podbić trochę swoją rozpoznawalność. Temat wart uwagi.

Mashup albo blend (także mash up lub mash-up) – umiejętne połączenie ze sobą dwóch (lub więcej) piosenek w celu osiągnięcia nowej, spójnej kompozycji. Ich autorzy wykorzystują zazwyczaj różne gatunki muzyki, studyjne produkcje.

Jeśli nadal nie wiesz o co chodzi, sprawdź:
http://mashupy.pl/

3. Radio 

RemixDecks w Radio
foto by radionh.pl
Jeśli mowa o radio to wydawać mogłoby się, że chodzi oczywiście przede wszystkim audycje radiowe. Jednak z powodzeniem można to wykorzystać w kontekście innych popularnych i zbliżonych form jakimi są Podcast czy Transmisja Live z jakiegoś wydarzenia.

Po ustawieniu odpowiednio przygotowanej playlisty z utworami, komórki RemixDecks mogą wypełnić dźwięki z kategorii uzupełniających jak, np:
  - FX
  - Sweepery
  - Jingle 
  - Sample

W poprzednich wersjach nawet TRAKTOR PRO liczba 4 sampli była mało zadowalająca gdy chodziło o to by w praktyczny sposób operować kilkoma wersjami np. nazwy audycji, zwłaszcza przez dłuższy czas nadawania, w którym audycje trwają przykładowo 2-3 godziny. Na szczęście w RemixDecks możemy bez trudu zmieścić 64 dźwięki.

4. Live Act

 Gdyby podejść do tego punktu trochę inaczej to gołym okiem widać, że RemixDecks doskonale sprawdzi się podczas improwizacji oraz ekpserymentowania tak bardzo, ze standardowe decki mogą pokryć się wirtualnym kurzem.

Live act nie jest tylko wklikiwaniem kilku sampli w kolejności 
A,B,C,D 
A,B,C,D 
A,B,C,D 
i tak 2 godziny, jak się wielu wydaje. Live Act to połączenie dwóch słów, które w skrócie nie do końca oddają prawdziwe sedno tego pojęcia. 

Live Act - (ang. Pokaz na żywo). Początkowo potoczne określenie, obecnie oficjalne zapożyczenie z języka angielskiego terminu określającego grupę artystów występujących na żywo.  Najczęściej pojęcie to jest stosowane do grup muzycznych i solistów, ale określa również wszelkie inne pokazy artystyczne, w których podkreśla się, że są one wykonywane na żywo.  W muzyce z grupy elektronicznej muzyki tanecznej określenie Live Act służy do odróżnienia muzyków prezentujących muzykę za pomocą gramofonów (DJ) od muzyków tworzących i prezentujących muzykę przy użyciu instrumentów muzycznych.
foto by deviationsociale.com
Przekładając na język praktyczny oznacza tworzenie na żywo. Nie odtwarzanie na żywo sampli czy fragmentów utworów, Live Act to bardzo trudne tworzenie muzyki na żywo podczas występu. Deadmau5 otwarcie przyznaje, że prawdziwe i kreatywne improwizowanie Live może potrwać zaledwie kilka minut. W najlepszym wypadku artysta jest w stanie performować w taki sposób by się nie powtarzać, maksymalnie 30 minut.

5. Zaawansowany Mix

Traktor Remix Decks

Zaawansowany mix w tym przypadku to granie w systemie "2 x Deck + 2 x RemixDecks". Jest to bardzo częsty sposób na wykorzystywanie RemixDecks jako pomocnicze źródło dźwięku do ubarwiania występu o dodatkowe sample i efekty zsynchronizowane z docelowymi utworami, dzięki czemu można w ciekawy sposób uniknąć momentu gdy w utworze pojawia się dosyć niezręczny moment dłuższej ciszy albo wykreować kompletnie nowe przejście w kolejny track oparciu o dźwięki, które możemy uwolnić z RemixDecks'a.

To kilka z możliwych zastosowań RemixDecks, a jak Ty go wykorzystujesz?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail