Czy najlepsi DJ'e to kujony?

dj geek
Kiedyś całymi dniami siedzieli w pokoju, na strychu lub nawet w piwnicy, niedoceniani, a nawet czasem wyśmiewani. Dziś na pierwszych miejscach list przebojów i występujący na największych światowych scenach są idolami milionów. 

Oni pokazali, że nauka to rzeczywiście do potęgi klucz!!!
Pomysł tego artykułu tak naprawdę dojrzewał w nas w innej formie już od kilku miesięcy, ale oficjalnie przyznajemy się, sfinalizowany został przez wpis na firmowym profilu marki Numark na Facebook'u, który bardzo obrazowo nam pomógł.

"Some say the best DJs are geeks what do you think?"
Numark


Co wolnym tłumaczeniu oznacza mniej więcej to: "niektórzy mówią, że najlepsi dj'e to kujony, co sądzicie?"
kadr z filmu "Zemsta frajerów" @ tv.pl
Na dzień dzisiejszy bardzo płynnie miesza się pojęcia "geek" i "nerd" co tak naprawdę sprowadza opisywanego człowieka w naszych oczach do postaci chociażby znanych nam kolegów z ławy szkolnej, w charakterystycznych dużych brylach (tłum.: okularach, przeżywających obecnie drugą młodość) którzy byli mniej popularni czy lubiani, bo ponad kontakty towarzyskie bardzo lubili się uczyć.

Nie mamy na myśli zwykłe bardzo, tylko BAAAAARDZOOOOO.
Pierwsze skojarzenie, które przyszło mi na myśl zachaczając o ten temat to kultowy film "Zemsta Frajerów", gdzie właśnie "geeks" siłą umysłu i nauki przechytrzają nieprzyjemnych kolegów lanserów i mięśniaków.

Jak to się ma do rzeczywistości? A ma, i to niezwykle znacząco. By rozwinąć temat poniżej przedstawiamy listę naszych 3 największych "kujonów", które dzięki temu odniosły sukces w muzyce i show biznesie.

CSW Top 3 GEEKS

 

 1. Deadmau5


Strona www: Deadmau5.com

Joel zanim osiągnął znany dzisiaj wszystkim globalny sukces na scenie EDM jako Deadmau5 m.in. jeździł przez wiele lat z zespołami rockowymi jako członek ekipy technicznej zajmującej się oprawą ich występów podczas kilku miesięcznych tras koncertowych. Dlaczego chciał to robić? 
Deadmau5 head, Deadmaus head, mau5 head, maus head
foto by rukes.com @ mau5day 2012
 
Pytanie właściwe brzmi dlaczego oni chcieli żeby właśnie on to robił. 
Zajmował się przede wszystkim "wyższą technologią", czyli technikami animacji imprez z udziałem sporej ilości elektroniki i komputerów, o której ekipa zwyczajnie nie miała zielonego pojęcia, a bardzo im na tym zależało, bo to znacznie poprawiało efektowność występów. Stąd Deadmau5 prawdopodobnie posiada m.in. doświadczenie przy organizacji takich wielkich występów oraz niezwykłych efektów scenicznych wykorzystywanych przez niego podczas swoich show.
Poniżej krótki film wideo nagrany przez samego Deadmau5'a na temat tego co zazwyczaj robi w niedzielę.
Nadal sądzisz, że ten człowiek podczas występów bazuje tylko na "Automix'ie"..?

 2. Richie HawtinStrona www: RichieHawtin.com

Dawny Palstikman nigdy nie ukrywał swoich technologicznych pomysłów czy arsenału sprzętu, który przywożono nie raz po 3-4 tiry na miejsce docelowe występu ku zdumieniu obsługi technicznej imprezy, organizatorów oraz oczywiście licznie obecnej widowni przybywającej na ten swego metaforyczny "One Man Show". Więcej pisaliśmy o nim w ostatnim poście Twitter DJ - Publikuj playlistę prosto z didżejki!!!
 

3. James Zabiela

foto by funkyhousemusic.com
Strona www: JamesZabiela.com


Urodzony w Southampton w 1981 roku James od wielu lat nieprzerwanie cieszy się opinią najlepiej przygotowanego/wytrenowanego technicznie dj'a na świecie. Oficjalny tester sprzętu Pioneer dj, można go zobaczyć w akcji m.in. w filmie załączonym w artykule Premiera - Pioneer RMX-1000 - urządzenie do remixu/samplingu.  Po tym jak wygrał setki konkursów trudno nie zgodzić się z tym tytułem nawet najbardziej zuchwałym technicznym specjalistom, ponieważ Zabiela aż bije blaskiem swojego zamiłowana.

foto by music4dance.org
James poza tym słynie z nietypowego imidżu jako dj kochający wszelkiego rodzaju "zabaweczki" i niestandardowe technologie, które lubi wkomponowywać w swój set up i wręcz przechwalać się nimi na występach.
Sadzisz, że naprawdę doszedł do takiego poziomu rwąc laski przy barze i spoczywając na laurach?

Zapraszamy do komentowania!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail