Twitter DJ - Publikuj playlistę prosto z didżejki!!!

Traktor DJ
Richie Hawtin przenosi Twittera do DJ'ki i zaprasza wszystkich do środka, a wszystko prosto, łatwo i w czasie rzeczywistym.

To cudo musi mieć każdy DJ!!!

Richie Hawtin, dj, producent, ale znany wielu ludziom jako przede wszystkim wizjoner, zaskakuje kolejny raz. W tym przypadku tak naprawdę zaskakuje jednak tylko "masy", ponieważ projekt, który opisujemy przeszedł po prostu pewną renowację, bo wiedzieliśmy o nim już kilka lat temu, gdy pojawił się dla wersji Traktor PRO 1.2.


Dawny Palstikman nigdy nie ukrywał swoich technologicznych pomysłów czy arsenału sprzętu, który przywożono nie raz po 3-4 tiry na miejsce docelowe występu ku zdumieniu obsługi technicznej imprezy, organizatorów oraz oczywiście licznie obecnej widowni przybywającej na ten swego metaforyczny "One Man Show".


foto by madisonmusicreview.com

Twitter DJ został stworzony w idei większego kontaktu z publicznościa, tak naprawdę zawężoną przez samego Richiego, a dokładnie przez jego mistyczną instlację używaną w Plastikman Live show, przypominającą swego rodzaju żyjącą kurtynę projektującą przez system odpowiednio połączonych ze sobą i zsynchronizawych mechanizmów wizualizację oraz efekty świetlne.foto by fubiz.net

Każdy fan zaznajomiony i będący na bieżąco z aktywnością tego artysty zauważy pewne podobieństwo aplikacji Twitter DJ do projektu One CityRichie Hawtin World Tour, który jest zgrabnym połączeniem m.in. usług Google Maps i Twitter, by każdy mógł śledzić swojego ulubionego producenta techno.Aplikacja bardzo łatwo się instaluje i integruje z oprogramowaniem dj, więc w kilka minut możemy się podpiąć i od razu "nadawać" grane  w danym momencie tytuły utworów na swój profil na Twitterze.Ponadto dodatkowo aktywny w tym momencie dj w usłudze Twitter DJ pojawia się na mapie świata na oficjalne stronie aplikacji. Serwis działa w czasie rzeczywistym, więc w każdym momencie możesz tam znaleźć nawet dj'a grającego za ścianą lub w Twojej dzielnicy!!!"Moim marzeniem jest by w dowolnym momencie można było widzieć ilu dj'i gra właśnie na żywo na świecie i gdzie. Dodatkowo możesz w każdym momencie zobaczyć co dany dj aktualnie gra. To cudowne."

Richie Hawtin
Aplikacja współpracuje z:

Windows
  • Native Instruments Traktor PRO (1.2 lub nowszy)
  • Serato Scratch Live

OS X
  • Native Instruments Traktor PRO (1.2 lub nowszy)
  • Serato Scratch Live
  • Ableton Live

Po obejrzeniu pewnego filmu dokumentalnego o Richim jestem nawet w stanie powiedzieć, że takie projekty jak ten, który właśnie dostaliśmy wszyscy w prezencie to jedynie wierzchołek góry lodowej. Oczywiste jest, że firmy takie jak Native Instruments, Livid Instruments czy w końcu mocno związany z rodziną Hawtinów Xone (tata Richego m.in. konstruował miksery dla fabryki Xone) nie zatrudniają zwykłych muzyków czy dj'i do konstrukcji instrumentów i kontrolerów wchodzących lada moment w muzyczny rynek z butami.

Co kolejnego wysmaży nam ten jedyny w swoim rodzaju pionier? Czekamy na Wasze propozycje i pomysły!

Oficjalna strona aplikacji: Twitter.dj

Zapraszamy do komentowania!!!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail