Terminal Mix 8. Kontroler DJ Reloop, 4 Kanały i Mnóstwo Możliwości

4 kanały, 4 decki, 16 kolorowych padów, 2 duże tarcze JOG i wiele innych świetnych rozwiązań. Całość oprawiona w solidną konstrukcję i bardzo funkcjonalny design.
Reloop Terminal Mix 8 to Kontroler DJ wysokiej klasy.


Niemiecki producent stara się niewątpliwie dotrzymać kroku ostatnio nasyconemu, choć wydaje mi się, że tak na prawdę mało rewolucyjnemu rynkowi kontrolerów DJ. Robi to ostrożnie, ale trzeba przyznać, że wychodzi to całkiem ciekawie i jest czym się pochwalić.

W górnej części urządzenia mamy sekcję składającą się łącznie z 8 czułych  na nacisk padów (łącznie niezależnych 16 padów) do obsługi sampli i 4 pokrętła (łącznie 8 niezależnych pokręteł) do używania 3 różnych efektów oraz loopowania utworów podczas miksowania. Bardzo przydatne jest to, że pady są sprzężone kolorystycznie ze statusem samplera, dzięki temu nie trzeba tak często zerkać w ekran komputera, a można skupić się bardziej na miksowaniu.

Poniżej znajdują się 2 bardzo duże, płaskie i świetnie się prezentujące tarcze JOG, znane z poprzednika Terminal Mix 4.

Obok tarczy znajdziesz suwak regulacji tempa, czyli Pitch i tutaj ciekawostka, bo dodana jest błękitna dioda sygnalizująca punkt zero na suwaku Pitch znany z gramofonów i niektórych CD Playerów, ale to akurat chyba aż tak bardzo cyfrowym DJ'om się nie przyda.

Główną atrakcją Terminal Mix 8 są oczywiście 4 kanały w sekcji miksera i możliwość odtwarzania utworów z 4 decków wirtualnych za pomocą 2 rzeczywistych decków kontrolera. Da się również zauważyć specyficzną numerację fader'ów w kolejności "3,1,2,4" znaną chociażby z Pioneer DDJ-SZ.

W mojej opinii bardzo dobrym pomysłem są dedykowane gałki Filter na każdym kanale. To bardzo często używany efekt i staje się coraz popularniejszy, a umieszczenie dedykowanej gałki to rozwiązanie zapewniające o wiele większą praktyczność i wygodę. Podobnie ma się sprawa z umieszczonymi odpowiednio pokrętłami przeglądania utworów i sampli w centralnej części, a głośności Master w górnej. Niby błache sprawy, ale zadziwiające jest to jak w wielu kontrolerach jest to niewygodnie rozmieszczone.

CECHY TERMINAL MIX 8

  • Dedykowane przyciski Fader Start do każdego deck'a
  • Duże i płaskie JOG'i
  • Możliwość podłączenia zewnętrznego źródła dźwięku
  • Wbudowany Interface Audio
  • Wyjścia: MASTER x 2, BOOTH x 1, USB B x 1, 2 wyjścia słuchawkowe
  • Oprogramowanie: Serato Dj

Kontroler Terminal Mix 8 jest urządzeniem bardzo przemyślanym i ewidentnie zaprojektowanym przez praktyka. Zastosowane w nim rozwiązania stawiają to urządzenie na wysokim poziomie i na prawdę robią wrażenie. Dla niektórych użytkowników drobnym minusem może być zastosowane oprogramowanie Serato DJ, ale na szczęście kontroler jest kompatybilny również z innymi programami do miksowania, które obsługują protokół MIDI, jak na przykład TRAKTOR.

ZOBACZ WIDEO:

Zobacz również: Reloop Terminal Mix 4 Live Demo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail