Jak założyć stronę na FB dla DJ'a

Jak założyć stronę na FB, jak stworzyć strone na FB
W dzisiejszych czasach strona na Facebook jest wręcz niezbędnym obowiązkiem, a dobre prowadzenie fanpage może bardzo Ci pomóc. 

Nie wiesz jak stworzyć fanpage?

Nie musisz już dłużej się głowić, oto sprawdzony sposób jak stworzyć stronę na FB.


Jak się okazuje, w praktyce nie jest najtrudniejsze stworzenie samej strony, a znalezienie opcji, które to zwyczajnie umożliwiają. Przygotowałem 4 sposoby jak szybko to zrobić żeby przejść do samego budowania strony. Oto one:

Sposób nr 1: Przewiń Strumień Aktywności
Pierwszy sposób jaki postanowiłem opisać to stworzenie strony poprzez przewinięcie strumienia aktywności znajomych żeby móc kliknąć w niebieski napis „Utwórz Stronę” ukryty tuż pod nim. Strumień aktywności Facebook ma jednak to do siebie, że gdy użytkownik dotrze do końca nowości publikowanych przez jego znajomych i strony, które obserwuje, automatycznie wczytuje następne wpisy, więc nie jest to taki prosty sposób.

Jeśli masz bardzo dobry internet i komputer może to być naprawdę irytujące, a nawet nie wykonalne. Mi udało się to zrobić dzięki temu, że Facebook musiał chwilę „pomyśleć” ładując co obszerniejsze posty moich znajomych i odświeżanie trwało minimalnie dłużej.

Sposób nr 2: Pasek Boczny Prawy
Drugi sposób jest łatwiejszy chociaż mniej oczywisty, ponieważ nie jest domyślnie widoczny dla użytkownika po zalagowaniu do seriwsu. Na końcu sekcji prawego paska bocznego, gdzie zazwyczaj pojawiają się sugestie dotyczące osób, które potencjalnie możesz znać i reklamy stron, przewijając do odpowiedniego momentu, znajdziesz niebieskie napisy, m.in. „Prywatność”, „Regulamin”, „Pliki Cookie” i „Więcej”. 

To właśnie owe „Więcej” nas w tym momencie najbardziej interesuje, ponieważ klikając w ten napis pojawi Ci się mini menu, z którego wybrać możesz „Utwórz Stronę”.

Sposób nr 3: Pasek Menu Boczny LewyKolejna metoda to kliknięcie „WIĘCEJ” w sekcji „STRONY” umieszczonej po lewej stronie, pod naszym zdjęciem profilowym. Po kliknięciu zostaniesz przeniesiony do sekcji zarządzania stronami, która jest pusta póki nie masz utworzonej żadnej strony. Aby stworzyć własny Fanpage wystarczy kliknąć „+Utwórz stronę”.

Sposób nr 4: Bezpośredni Adres


Ostatni sposób jest chyba najprostszy. Zamiast standardowego https://www.facebook.com wpisujesz https://www.facebook.com/pages/create/ i klikasz ENTER, lub możesz po prostu kliknąć w ten link.

TO TY TU ROZDAJESZ KARTY


W następnym etapie mamy menu wyboru rodzaju strony jaką chcemy utworzyć w serwisie. Chcę stworzyć fanpage dla DJ'a, więc wybieram „Artysta, zespół lub osoba publiczna”, a z rozwijanego menu wybieram „Muzyk/Zespół”. 

Tu jednak chciałbym się na chwilę zatrzymać i zwrócić uwagę, że możesz wybrać inną kategorię i dzięki temu uzyskać dostęp do trochę innych opcji, ponieważ kategorie się od siebie różnią. Jednak ma to minusy, bo jeśli tworzysz już pewną stronę, np. na swoją ksywkę, którą zamierzasz używać na stałe, to musisz mieć na uwadze to, że jeśli wybierzesz kategorię „artysta sceniczny” możesz mieć problemy z niektórymi serwisami integrującymi się z Twoją stroną na FB. 

Oczywiście te najpopularniejsze zazwyczaj nie stwarzają takiego problemu, ale  są na rynku serwisy mniej znane oferujące sporo możliwości, ale przy wyborze pewnych ustawień po prostu nie połączą się z Twoim Fanpage albo go nie wykryją.

Gdy już wybrałem kategorię wpisuję przykładową nazwę stworzoną na potrzeby tego artykułu: „Dj CSW”, zaznaczam akceptację regulaminu i przechodzę dalej klikając przycisk „Rozpocznij”.

Następnie zaczynamy procedurę konfiguracyjną złożoną z 4 kroków, pierwszy to informacje o Tobie, takie jak opis czy adres strony www. Warto je wprowadzić żeby ułatwić wyszukanie profilu użytkownikom.

Ja zgodnie z prawdą w punkcie: ”Czy Dj CSW to prawdziwy artysta, zespół lub album albo miejsce? „, zaznaczyłem „Nie”,  ponieważ profil ten jest tworzony wyłącznie na potrzeby instruktażowe, jednak Tobie sugeruję zaznaczyć „Tak”.


Kolejny krok to dodanie zdjęcia profilowego. Warto wrzucić jakieś ładne, dobrej jakości zdjęcie. Jeśli nie masz dobrego zdjęcia nie martw się, możesz wrzucić trochę słabsze albo nawet pominąć ten krok, bo potem możesz w dowolnym momencie wstawić takie jakie sobie życzysz.

Następnie mamy opcję automatycznego dodania strony do naszych ulubionych. Warto to zrobić żeby potem mieć do niej trochę lepszy dostęp.

Ostatni krok to płatne reklamowanie się żeby dotrzeć do większej ilości fanów. Jeśli masz środki to używaj tej funkcji według uznania.

GRATULUJĘ!!!

własny fanpage na Fb

Masz własny fanpage na Facebook!

Teraz możesz publikować posty, zdjęcia i wydarzenia, zapraszać znajomych do polubienia i modyfikować informacje i szczegóły strony.

Jeśli uważasz, że strona nie jest jeszcze gotowa i nie chcesz by świat ją ujrzał, to ustawieniach strony klikajnij edytuj „widoczność strony” i zaznaczając „cofnij publikację strony”.

Osobiście jestem miłośnikiem automatyzacji. Dlatego wolę serwisy pozwalające na integrację usług z fanpage'em i Tobie również takie polecam. Dzięki temu zyskasz więcej czasu, ponieważ publikując swoją twórczość w danym serwisie z automatu pojawi się określony komunikat na Twojej Facebook'owej stronce informujący fanów o tej akcji.

Zobacz również:
Spis kilku stron wartych uwagi: 10 stron do promocji online
Darmowe Sample. 5 Sposobów na Legalne Sample za Darmo: http://ciemnastronawinyla.blogspot.com/2014/03/darmowe-sample-5-sposobow-na-legalne.html
7 Przyczyn Dlaczego Nie Grasz Na Imprezach: http://ciemnastronawinyla.blogspot.com/2013/12/7-przyczyn-dlaczego-nie-grasz-na.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail