Torby i Kejsy na Sprzęt Dj

Jaką wartość i jak ważny jest setup wie tylko ten kto ciężko i w pocie czoła zarobił na swój sprzęt. 

Jednak również ci, którym posiadanie sprzętu przyszło łatwiej powinni wiedzieć jak się opiekować swoimi "cacuszkami".


Kejsy 


   Case - /kejs/ - pochodzi od angielskiego słowa oznaczającego "waliza". Nie jest to określenie używane jako profesjonalne, ale istnieje w powszechnym żargonie dj'skim od wielu lat, i uznawane jest raczej jako branżowe. Ogólnie rzecz biorąc kejs jest najczęściej metalową skrzynią wyłożoną specjalnym materiałem mającym zapobiegać poobijaniu, porysowaniu czy potłuczeniu sprzętu w nim transportowanego. Droższe i wyższej klasy kejsy są często bardziej szczelne, a te bardziej specjalistyczne na wrażliwy drogi sprzęt są nawet hermetyczne.


Kejsów używa się do transportowania poszczególnych sprzętów takich jak np. wzmacniacze i procesory do nagłośnienia, sterowanie oświetleniem, ale i setup dj'ski czy pojedyncze jego partie jak odtwarzacz czy mikser. 

W różnych przypadkach niektóre kejsy nawet są wyposażone w specjalne kółeczka by łatwiej transportować słodki ciężar sprzętu lub odwrotnie, kołeczki antypoślizgowe by wszytko solidnie stało w jednym miejscu.
"Walizy" warto dobierać w przemyślany sposób oceniając jakość wykonania, wykończenia, materiał z którego jest zrobiony oraz konstrukcyjne detale takie jak np. otwory w odpowiednim kształcie i odpowiedniej wysokości, pozwalające na niewyjmowanie sprzętu z kejsa, a zdejmowanie wyłącznie jego ruchomej części.


Dobrany w ten sposób sprzęt zapewni trwałość swoją i Twoim "skarbom" na długie lata. Jednak przy aspekcie długoterminowym warto przed ceną spojrzeć na wagę walizy, ponieważ po 200 imprezach, przy czym przed każdą i po każdej musisz wnieść setup ważący z kejsem 35 kg np. na II piętro, kręgosłup może szybko odmówić współpracy.


Torby
Torby ze względu na wytrzymałość mają zastosowanie głównie przy lżejszych rzeczach, czyli kontrolerach i akcesoriach takich jak np.słuchawki. Torby podobnie jak kejsy można rozdzielać przez podział na zastosowanie, ale oprócz tego również ze względu na wielkość. Ktoś powie, że to przecież oczywiste, jednak nie do końca tak jest. Dobra torba powinna być dobrana tak, żeby nie trzeba było oprócz niej na występ zabierać żadnej innej torebki czy plecaka, a z drugiej strony nie powinna być wielka jak szafa.

Bardzo dobrym przykładem przemyślanej jest:


Traktor DJ TrolleyW dobrej torbie jest miejsce na sterownik oraz niezbędne akcesoria. W tym wypadku mamy jeszcze zewnętrzny interfejs audio, ale w przypadku sterowników ze zintegrowanym interfejsem możemy w to miejsce włożyć coś innego np. aparat by zrobić pamiątkowe zdjęcia. Nie od dziś wiadomo, że lepiej żeby było trochę luz niż na coś zabrakło miejsca i potem na miejscu pojawił się problem.

Przy okazji przypominamy przydatny artykuł 5 Ważnych Porad Przed Występem

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail