7 sekretów sukcesu Davida Guetty

Ujawniamy 7 najważniejszych sekretów, dzięki którym David Guetta - króla parkietów od Ibizy po Amsterdam - osiągnął swój między galaktyczny sukces.Początkowo ometkowany jako pionier gatunku French House, bohater filmu "Nothing but The beat", swego czasu Nr 1 i obecny Nr 4 DJMAG (Lista DJ MAG TOP 100 DJS 2012). Autor mnóstwa hitów, artysta nie spadający ze szczytów list przebojów, wspaniały dj i showman.

Przed Wami kilka sukcesów, które pomogły mu wspiąć się na szczyt:

Cel

David ustalił, że chce połączyć przysłowiowy ogień z wodą, czyli muzykę w stylistyce klubowej i urban, połączyć USA i Europę. Dzięki temu zdobył szacunek obu stron barykady oraz wsparcie wielu znanych artystów.

Wybierz swoją niszę i stwórz coś co zmieni oblicze muzyki, którą tworzysz!!!

Wytrwałość

Na początku wcale nie układało się najlepiej. Gra w małym szemranych klubikach, kłopoty finansowe, a nawet praca w GAYCLUB'ie. Wytrwałość jednak zawsze popłaca i poziom lokali stopniow się podwyższał i tym samym jego praca była lepiej wynagradzana. Był zwykłym rezydentem w klubie jakich widujecie na imprezach w okolicznych lokalach. M.in. właśnie tak poznał Kelly Rowland (dawniej jedną z Destiny's Child)

Współpraca/Łączenie/Mix

Łączenie stylów takich jak hip hop, r'n'b czy pop z muzyką house i electro. Współpraca z gwiazdami takimi jak: Pittbul, Rihanna, Black Eyed Peas, Flo Rida czy Akon zaowocowała wzajemną promocją dla każdej ze stron oraz  zbliżeniem się przeciwnych światów muzycznych.Cierpliwość

22 lata ciężkiej pracy, ćwiczeń, wyrzeczeń i przygotowań za premiowało z nawiązką. 

David jako pierwszy dj w historii został nominowany i otrzymał nagrodę Grammy, przypieczętowując tym samym fakt dla wielu dosyć szokujący fakt, że biznes muzyczny USA obiera nowy kurs i ewoluuje na pełnych obrotach w stronę EDM (Electronic Dance Music).


Promocja

Kiedyś czytając artykuł o tym francuskim producencie i dj'u zapadła mi najbardziej w pamięć wzmianka o tym, że tak naprawdę cieżko zapracował na swój sukces, bo nie było żadnej znanej osoby, która by "wyśliznęła się" mu na jego imprezie bez promo cd i chwili rozmowy, m.in. o tym kim jest, co robi itp.

Wniosek: "(...)Kropla drąży skałę" rozdawanie płyt i materiałów promocyjnym z miksami, kawałkami i informacjami o Tobie powinno być stałym punktem na Twojej liście.

Wsparcie

Z kim przystajesz taki się stajesz. Ta mądrość ludowa przeżywa właśnie drugą młodość, szczególnie widać to w prasie i literaturze motywacyjnej i dotyczącej rozwoju osobistego.

Pierwsze co nasunęło mi się na "celownik" to to, że widząc podczas jednego z luźniejszych, mniej oficjalnych występów naszego bohatera zauważyłem również, że za sprzętem szaleje z nim jakaś kobieta.

Żona Davida - Cathy Guetta, to prawdziwy wulkan energii, którego jest wszędzie pełno i skupia na sobie uwagę nawet większą niż mąż, ale w pierwszej kolejności robi wszystko dla jego dobra i bez przerwy go wspiera. Podobnie przyjaciel Chris Willis ("Love Don't Let Me Go","Love is Gone") po tym jak się poznali, nieodwracalnie zmienił jego życie raz na zawsze i nadal go wspiera, pomimo tego, że próbuje solowej kariery.

Marzenie

Cel uświęca środki. Guetta wspomina z rozrzewnieniem, e już w czasach szkolnych marzył o tym żeby zostać dj'em i wpierał wszystkim dookoła, że bez wątpienia tego dokona. Na początku kariery jak sam przyznaje zależało mu wyłącznie na tym by zostać rezydentem dobrego klubu.
Jak widać trochę się zapędził..

"...I've been dreming to be a dj... and it's came true"
David Guetta


2 komentarze:

  1. https://youtu.be/Zoht05kr4D0

    Nie chcę być zgryzliwy, ale ten facet to antyprzykład how to be a dee jay. Zwyczajnie nie posiada żadnych umiejętności.

    OdpowiedzUsuń
  2. https://youtu.be/Zoht05kr4D0

    Nie chcę być zgryzliwy, ale ten facet to antyprzykład how to be a dee jay. Zwyczajnie nie posiada żadnych umiejętności.

    OdpowiedzUsuń

Informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail