Domowe Studio Part 1 - Cyfra Czy Analog
Każdy kto zajmuje się pracą nad muzyką i dźwiękiem przez więcej niż 4 godziny tygodniowo potrzebuje rzeczy takich: przestrzeń, narzędzia, i przede wszystkim ergonomia pracy.

Produkcja muzyczna czy gra na gitarze

W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na rozwiązania bardziej praktyczne, oszczędne i najprostsze, zwłaszcza na początku swojej przygody z muzyką. W takim przypadku cały proces twórczy skupia się na cyfrowe studio, czyli tzw. DAW (Digital Audio Workstation). Co za tym idzie nie potrzebujemy profesjonalnego kilkudziesięciometrowego studia nagrań, a wystarczy np. Fruity Loops (FL Studio), Reason lub w przypadku dj'i Traktor 2. Do tego opcjonalnie odpowiedni kontroler MIDI.


Jeśli natomiast wybierasz wariant  instrumentalny lub po prostu pracę ze sprzętem musisz wybrać rozwiązania bardziej rozbudowane, jednak niekoniecznie skomplikowane.

Wielu z nas zazwyczaj nie przywiązuje do tego tak ogromnej uwagi jednak czasem dzięki pewnym rozwiązaniom możemy zaoszczędzić:
- czas
- energię
- koszty

W bardzo prosty i niedrogi sposób można rozwiązać kilka najpopularniejszych dolegliwości w pracy studyjnej. Poniżej rozwiązania, które warto rozważyć biorąc pod uwagę własne studio:

Przykładowe zastosowanie "rack'a" w studio
1. Rack - konstrukcja metalowa lub elementy przystosowane do montażu uniwersalnej szerokości urządzeń studyjnych i estradowych, czyli 19 cali.

2. Szafka - z posiadanych materiałów możemy sami skonstruować odpowiednią szafkę o potrzebnych wymiarach i dopasowanej do przestrzeni którą możemy zagospodarować.

3. Biurko - wybierając biurko podczas zakupów można wziąć pod uwagę wariant z biurkiem bardziej rozbudowanym lub składając je sami możemy przygotować odpowiednie półki  lub szuflady w zależności od funkcji montowanej jednostki.

Przy wyborze koncepcji studia powinniśmy wziąć pod uwagę wizję długoterminową tego czym naprawdę zamierzamy się zajmować.

Nie warto wynajmować pawilon lub brać ogromny kredyt bankowy na studio, które okaże się niepraktyczne.

Pamiętaj, że nawet gwiazdy takie jak David Guetta czy Tiesto zaczynali od podstawowego studia.

Informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail