Ten Links Mix Vol. 1

Krótko, ale na temat. Oto nowy cykl na blogu!


Jak wskazuje sama nazwa, możesz spodziewać się mini miksu. A skąd taki pomysł? 

Postanowiłem wprowadzić trochę zmian i tym razem odbić w stronę czegoś krótszego, ale urozmaiconego, zawierającego trochę inspiracji, użytecznych porad, sampli, a czasem po prostu ciekawostek.

Tak jak jest "TenMinMix", czyli 10 minutowe filmiki na Youtube, tak i tutaj masz zmiksowanych 10 szybkich linków:1. Making a Living in The Berlin House and Techno Scenes - zawsze mnie ciekawiła koncepcja wędrownego klubowego życia i utrzymywania się z pasji do miksowania muzyki. Jeśli Ciebie również, ale najpierw chcesz się dowiedzieć "co i jak" to tu znajdziesz wiele ciekawych rzeczy o tym jak to wszystko wygląda od kuchni w stolicy europejskiego techno, Berlinie.

2. Sesh.io - Portal społecznościowy do komunikacji z lokalną sceną DJ'i i Muzyków. Do dyspozycji jest kalendarz, komunikator, profil. Do tego z założenia Seshio ma ułatwić wymianę i wypożyczanie sprzętów między muzykami, DJ'ami. Póki co jest dostępna wersja wyłącznie na iOS, ale podobno ma pojawić się też wersja na Androida. 
https://sesh.io/


3. 50 Sekretów Stosowanych w Produkcji wprost od profesjonalistów część 1 oraz część 2 - tytuł poniekąd zdradza zakończenie:-) zbiór raczej porad niż sekretów, które pomogą Ci ruszyć z miejsca kiedy masz twórczego bloka albo chcesz zwyczajnie wprowadzić coś nowego do swoich muzycznych nawyków.

4. Ponad 58197 Sampli MusicRadar do pobrania za darmo - gratka dla każdego kto produkuje bity, ale generalnie tworzy muzykę i dźwięki. Materiału jest do wyboru do koloru, tylko zasysać, a co najlepsze, cały czas przybywa nowych sampli!


5. Darmowe Sample od Polskiego Labelu Karoryfer - dużo urozmaiconych banków prosto od naszych  Rodaków. Do wyboru: oldschoolowe, wiolonczelowe, elektroniczne i wiele innych.


6. 3 Darmowe Syntezatory Mowy VST - każdemu przydadzą się wokale w stylu robota, a jeszcze lepiej mieć ich generator! Wrzuć swoją ksywkę i ciesz się efektami. Wtyczki oczywiście są w pełni darmowe.

7. DJ Pain 1 & BPB - Vinyl Fills vol 1 i DJ Pain - Vinyl Fills vol 2 - krótko i na temat: 2 paczki winylowych sampli do pobrania za darmo.8. HitFilm 3 Express - darmowy program do obróbki video przyda się każdemu kto chce złożyć filmik z imprezy lub zmontować TenMinMix'a nagranego do wrzucenia na Youtube. Do dyspozycji masz możliwości obróbki, edycji efekty i inne bajery, a to wszystko za friko!
Dodatkowo jeśli nie ogarniasz tematu filmowania, montażu itd. to zasubskrybuj kanał twórców HitFilm na Youtube, a znajdziesz tam wiele tutoriali krok po kroku, które Ci z tym pomogą.

https://hitfilm.com/store/hitfilm-4-express


9. Muzyka Relaksacyjna od Moby'ego lub na Youtube - jeśli potrzebujesz zwolnić, wyciszyć umysł i odpocząć od imprezowego zgiełku to masz tu do pobrania za friko sporo darmowych dźwięków, które Ci to ułatwią.
Sprawdziłem osobiście (słucham tej muzyki pisząc ten post) i działa. Przyda się również do nauki lub słuchania przed snem.

10. How to Send Demos to Record Labels - muszę się do czegoś przyznać, nigdy nie wiedziałem jak to porządnie ugryźć i zawsze miałem z tym problem. Na szczęście ktoś w końcu zawarł mnóstwo świetnych rad na temat w jednym artykule. 
Jeśli chcesz się dowiedzieć jak promować swoje kawałki i prawidłowo nawiązywać kontakty z wytwórniami to dla Ciebie lektura obowiązkowa!


Także ode mnie to na razie tyle w tej odsłonie, mam nadzieję, że przypadło gustu.

Póki co jeszcze nie wiem w jakich odstępach czasu, bo nie chciałbym zapychać wpisów i schodzić z głównej tematyki, ale TenLinksMix będzie się pojawiał na blogu na stałe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail