One DJ Darmowy Program do Miksowania Muzyki

Zanim zaczniesz czytać dalej, muszę Cię uprzedzić, że to nie tylko kolejny zwykły program DJ!
To hybrydowe połączenie świata produkcji muzyki, miksowania, edycji live, prawie nieograniczonej elastyczności dla realizacji Twoich pomysłów muzycznych.

A to wszystko za darmo!

Program do Miksowania Muzyki

One DJ Free to bezpłatny program dla DJ'ów , który oprócz miksowania live, nadaje się do płynnego modyfikowania plików audio i manipulowania nimi. Nie jest to zwyczajny program DJ, ponieważ z jednej strony mamy do dyspozycji nieograniczoną liczbę odtwarzaczy, mnóstwo efektów, ale jest też wiele opcji pracy charakterystycznych dla programów muzycznych, jak cięcie i rozdzielanie materiału audio na fragmenty.

Największym elementem zaskoczenia dla tego programu jest jego modularność, czyli dowolna elastyczność w zmianie układu interfejsu co w wielu sytuacjach jest na prawdę niezwykle przydatne, bo np. dla mnie jako klasycznego DJ'a miksującego ze słuchu, waveform na pół ekranu nie jest zupełnie potrzebny i tylko mnie rozprasza, ale z drugiej strony przydałoby się bardzo dużo kontrolek FX i innych dodatkowych funkcji znanych z fizycznych urządzeń do miksu.

Inaczej sprawa wygląda gdy dopiero stawiasz pierwsze kroki w miksowaniu, również tym cyfrowym, i chcesz się skupić tylko na podstawach, wtedy usuwasz nadmiar bajerów i zostawiasz tylko to co Ci jest niezbędne.
OneDJ Timeline Wizardry from One DJ from Audio Artery on Vimeo.

Program do Tworzenia Muzyki


Stwierdzenie, że One DJ to program do tworzenia muzyki to może lekka przesada, ale na pewno ma wiele cech typowych dla DAW i w wielu momentach jest bardziej rozbudowany, żeby nie powiedzieć nawet skomplikowany, niż przeciętny program do miksowania. Świetne jest korzystanie z widoku playlisty/timeline gdzie są całe utwory, co bardzo przypomina korzystanie Ableton Live lub np. FL Studio, gdzie wrzucasz pliki wav z samplami. Timeline jakoś do mnie nie przemawia do grania live, ale jeśli ktoś lubi sobie zaprogramować taką jakby interaktywną playlistę w której jednak może podziałać live to jak najbardziej daje radę.

Szkoda, że taki ciekawy program do miksowania przeszedł mi koło nosa, gdy grałem internetowe audycje radiowe, bardzo by mi się wtedy przydał, bo łączy ze sobą cechy, które powinien posiadać program dla DJ, ale z drugiej strony pozwala na pewne udugodnienia "mniej-live", czyli zaprogramowanie utworów, wcześniejsze przygotowanie miksu czy automatyzacja.

Ciekawa Hybryda


One DJ w darmowej wersji jest kilka ograniczeń, ale i tak pozwala ona na mnóstwo nie skrępowanej zabawy na wiele godzin. Ponadto świetnie nadaje się jako narzędzie do eksperymentów, ponieważ mamy do dyspozycji dwa światy w jednym miejscu!


Pobierz: One DJ Free (freeware) / Tutoriale w obsłudze One DJ


Zobacz również: MIXXX zastąpi VirtualDJ i TRAKTOR?
Zobacz również: Virtual DJ 7
Zobacz również: 5 Darmowych Aplikacji DJ, w Tym Jedna Którą Potem Kupiłem

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail