Pierwsze dźwięki nie muszą być drogie - IMG Stage Line

Sztuka ma to do siebie, że jest podatna na zmiany. Nie ważne czy mówimy o malarstwie, fotografii czy poezji. Z czasem każda dziedzina sztuka będzie się zmieniać i zostanie wzbogacona. Jest tak dlatego, ponieważ w każdej dziedzinie sztuki chodzi o to by wzbudzać emocje, a każdy z nas jest inny, więc wszyscy posiadamy własne rozumienie emocji i inaczej je odbieramy.


Dziedziną sztuki obok której trudno przejść obojętnie i o której warto rozmawiać, jest muzyka. Co jest takiego szczególnego w muzyce? Istnieje ona od dawna, przechodziła wiele przemian, opisywała sytuacje na świecie i odgrywała bardzo ważną rolę w historii świata, ale zacznijmy od początku.

Muzyka jest często kojarzona z nośnikami, takimi jak płyty CD, jednak wcześniej dostęp do niej był bardzo ograniczony. Dawniej muzyki mogli słuchać tylko ci, którzy mieli możliwość pozwolenia sobie na wizytę w operze. Osoby o niższym statusie społecznym musieli radzić sobie na swoje sposoby, dlatego czemu ludzie spotykali się ze sobą i tworzyli zespoły lub po prostu urządzali sobie jam session. Wraz z postępem technologicznym na rynek muzyczny zawitały gramofony, a wraz z nimi płyty winylowe. Ludzie nie byli już uzależnieni od występów na żywo i radia, bo teraz już mogli słuchać takiej muzyki jaką preferują i wtedy kiedy chcą.

Czarne krążki stawały się coraz bardziej popularne, a swoją złotą erę przeżywały na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Z czasem zostały one wyparte przez nośniki nowszej technologii, takie jak płyty CD, ale cieszy fakt, że w ostatnim czasie płyty winylowe zaczęto doceniać na nowo, a ich popularność wzrosła tak bardzo, że według niektórych źródeł winyle sprzedają się lepiej niż płyty CD.

Nic w tym dziwnego, ponieważ muzyka odtwarzana z płyt winylowych staje się bardziej żywa. Ważny jest też ten fizyczny czynnik jakim jest widok kręcącej się płyty i igły która się po niej przesuwa. Najważniejsza jest jednak jakość dźwięku, a na nią ma wpływ nie tylko płyta, ale również gramofon.

Dobry gramofon to podstawa, ale „dobry” nie oznacza „drogi”. Przykładem gramofonu, który jest bardzo chętnie wybierany na początek, jest IMG Stage Line DJP104USB. Model ten posiada wysoką jakość odtwarzania, a poza podstawowymi funkcjami posiada także napęd paskowy z systemem szybkiego startu, dwie prędkości oraz wejście USB, za pomocą którego możemy połączyć się z komputerem. Jeżeli szukamy podstawowego gramofonu, to ten model sprawdzi się doskonale, a jego stosunkowo niska cena jest dodatkową cechą przemawiają

Płyty winylowe posiadają długą i bogatą historię, a najnowsze trendy muzyczne dowodzą, że ich popularność będzie wzrastać. Coraz więcej wykonawców decyduje się na wydawanie swoich nowych płyt na kilku nośnikach, z czego winyl jest najbardziej pożądanym. Póki co jednak najchętniej wybieranymi czarnymi krążkami są stare klasyki takie jak albumy zespołów Led Zeppelin, Black Sabbath czy Pink Floyd, ale dużą rolę w promowaniu płyt winylowych mają także młodsi artyści, na przykład Jack White.

Zobacz również: http://imgstageline.pl/ oraz https://muzyczny.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail