AudioSauna - Darmowy Program Do Tworzenia Muzyki Online

Darmowy Program Do Tworzenia Muzyki, Program Do Muzyki, Program Do Muzyki za darmo, darmowy Program Do Muzyki
Tworzenie muzyki, edycja i aranż, wbudowane syntezatory oraz efekty. AudioSauna to zaawansowany Darmowy Program Do Tworzenia Muzyki dla każdego. 

Stworzysz w nim podkład, beat, a nawet cały utwór. Wszystko legalnie i w podane w przystępny dla użytkownika sposób.

AudioSauna to bardzo dobry darmowy program muzyczny dla początkujących jak i średnio zaawansowanych użytkowników. Jest świetną alternatywą dla czołowych programów studyjnych i każdego kto ceni proste rozwiązania.

AUDIOSAUNA. CO TO JEST?


AudioSauna to w pełni wyposażony DAW (Digital Audio Workstation - czyli Dźwiękowa Cyfrowa Stacja Robocza, program do tworzenia muzyki), z łatwym i przejrzystym dla użytkownika interfejsie. Pozwala na korzystanie z wielu syntezatorów, samplerów i efektów. Projekty można zapisywać i potem otwierać oraz eksportować w pliki audio. 

Aplikacja pozwala na korzystanie z klawiatury komputera jak z kontrolera MIDI, więc możesz grać i rejestrować dowolne meledie i sekwencje. Stworzone patterny można aranżować, a do tego za pomocą mixera możemy regulować poziomy głośności i umieszczenie dźwięku w panoramie stereo. 

Oprócz tego AudioSauna jak w każdy profesjonalny program do tworzenia muzyki pozwala na ustawienie tempa utworu, ma ma sekcję transpose, możliwość zapętlania, wyciszania wybranych urządzeń czy odtwarzania solo.

AUUDIOSAUNA WTYCZKI


AudioSauna oferuje pracę na wbudowanych syntezatorach. Nie jest ich zbyt wiele, ale do wyboru jest:
  • Analog Synthesizer
  • FM Synthesizer
  • Sampler 

W każdym z syntezatorów  są presety (gotowe ustawienia) tematyczne, które można dowolnie modyfikować poprzez zabawę kontrolkami. Programiści wrzucili całkiem sporo gotowych ustawień dzięki czemu nawet jeśli nie znasz się na wykręcaniu brzmień to w kilka chwil w Twoich głośnikach zabrzmią basy, leady i pady.

Ponadto w Samplerze oprócz wbudowanych zestawów (kits) jest możliwość załadowania własnych sampli, a nawet możesz stworzyć swój własny  unikalny zestaw. Oprócz tego sampler pozwala na wewnętrze modyfikacje przesterów (Drive), Filtra, LFO i Chorusa dzięki czemu w momencie gdy znudzisz się syntezatorami i standardowym programowanie bitów, otworzy się przed Tobą dodatkowa paleta możliwości.

W widoku miksera dodatkowo można regulować rozmieszczenie stereo kanału (pan), pogłos (reeverb), echo (delay) no i oczywiście poziom głośności. Program pozwala na uruchomienie więcej niż jeden "egzemplarzy" wybranego urządzenia, dzięki czemu nie trzeba iść na kompromis i można stworzyć kilka różnorodnych brzmień na wielu śladach.


DLACZEGO AUDIOSAUNA?

Dla mnie jako troszkę zaawansowanego użytkownika brakuje wielu efektów choćby takich jak EQ czy Filter, ale do podstawowych zadań i rozrywki, która płynie z tworzenia utworów w zupełności się nadaje. 

Jeden z minusów, który rzucił mi się w oczy to brak opcji "cofnij" (Ctrl+Z), więc trzeba być ostrożnym gdy używasz "gumki" podczas usuwania patternów, ponieważ podczas robienia mini demo tracka przez przypadek zdarzyło mi się skasować główną melodię i musiałem tworzyć ją jeszcze raz.

Poniżej mini demo kawałka, który udało mi się sklecić w kilkanaście minut po pierwszej styczności z AudioSauna:


Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z muzyką lub potrzebujesz prostego programu żeby na szybko stworzyć jakieś ciekawe dźwięki to Audiosauna jest rozwiązaniem  w sam raz dla Ciebie!

Oficjalna Strona: http://www.audiosauna.com/
Zobacz również: Programy Do Tworzenia Muzyki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail