Imprezowy Checklist

Zdarzyło Ci się to na pewno nie raz, więc w końcu zrób porządek ze swoimi niedobrymi nawykami.

Oto Sekret Dobrego Dja.


Czasem pojawiają się sytuacje, w których okazuje się, że po dotarciu na miejsce imprezy, podczas przygotowań zauważasz, że zabrakło Ci któregoś z elementów wyposażenia. Rzadko komu oczywiście zdarza się zapomnieć odtwarzacza czy miksera, jednak mikrofonu lub jakiegoś kabla za pewne nie jednemu z nas.

Jak temu zapobiec?

Checklist

Czym jest tajemniczo brzmiący checklist?

To bardzo proste, jest to lista pozycji, które "odhaczamy" jeśli ich stan się zgadza. Chyba większość z nas widziała scenę w jakimś amerykańskim filmie, gdzie grupa osób, np. rodzina, wybiera się na wycieczkę i jedna osoba stoi z listą wymieniając poszczególne rzeczy na głos, a druga sprawdza czy dana rzecz na pewno jest i jeśli to się zgadza to krzyczy "check!" (Check - z angielskiego znaczy "sprawdzać", w tym kontekście "sprawdzone"),  a ktoś z listą "odhacza" ten przedmiot z przygotowanej listy i przechodzi do następnej pozycji i tak aż do końca.

To przykład z życia codziennego, gdzie Lista Kontrolna, bo tak najlepiej to tłumaczyć na nasz piękny język ojczysty, znajduje swoje zastosowanie, ale nie jedyna, ponieważ metoda ta stosowana jest również w wielu innych dziedzinach jak choćby jeden z najlepiej zorganizowanych i tym samym najbezpieczniejszych środków transportu, czyli przemysł lotniczy.

Nie każdy jest świadom, że ekipa każdej latającej maszyny pasażerskiej zanim uniesie się w przestworza razem z pasażerami musi przejść czasochłonny i skomplikowany proces sprawdzenia zgodności wszystkich parametrów niezbędnych do rozpoczęcia lotu, a jeśli któryś z warunków nie jest spełniony to maszyna pozostaje na płycie lotniska do czasu usunięcia usterki.

Do It Yourself

Checklist można wypisać ręcznie nawet na niewielkim kawałku papieru, wydrukować lub zainstalować sobie odpowiednią aplikację z gatunku "To-Do" (do zrobienia) na smartphonie lub tablecie, np. : Note Everything.

Jeśli warunki na to pozwalają warto również swoją Listę Kontrolną sprawdzić po imprezie, ponieważ równie często jak zapomnieć czegoś przed imprezą zdarza się coś zostawić także po, i póki lokal znajduję się nie daleko lub obsługa jest zaufana i uczciwa to istnieje szansa, że uda się odzyskać zgubę, jednak sytuacja się komplikuje gdy jesteśmy na gościnnym występie w miejscu na drugim końcu Polski, sąsiednim mieście czy klubie oddalonym o kilkanaście kilometrów, gdzie do tego obsługa w ogóle nie zwraca uwagi na takie rzeczy lub co gorsza, z przyjemnością przywłaszczy sobie nasze utracone przedmioty.

Propozycje pozycji checklist'u:

  • Słuchawki
  • Czy słuchawki działają?
  • Mikrofon
  • Czy mikrofon działa?
  • Kabel mikrofonu
  • Czy kabel mikrofonu działa
  • Środek transportu
  • Środki pieniężne na awaryjny środek transportu


Do czego służy Checklist?


Pozornie na pierwszy rzut oka wydawać się może, że to Ci niepotrzebne, w końcu nie ma tego sprzętu zbyt dużo i bardzo dobrze znasz skład swojego setup'u, a każdy brakujący element jesteś w stanie od razu zauważyć.  Z wieloletniej autopsji oficjalnie wiadomo, że najczęściej gubionymi przez dj'i przedmiotami są zazwyczaj:
  • płyty z nagraniami
  • przejściówki i kable
Sugerując się tym  warto uwzględnić w swoim checkliście te dwie pozycje, ale nie zaszkodzi dopisać sobie mikrofon czy nawet słuchawki.

Jeśli pomimo wszystko uważasz, że to strata czasu to co bardziej się kalkuluje, poświęcić 10 minut na sprawdzenie stanu swojego setup'u (5 minut przed wyjazdem i 5 minut po imprezie), czy wydać 150 - 350 pln na słuchawki lub mikrofon?

Sprawdź również: 5 Ważnych Porad Przed Występem
Sprawdź również: 7 Przyczyn Dlaczego Nie Grasz Na Imprezach
Sprawdź również: 7 sekretów sukcesu Davida Guetty

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail