Reloop RMX-80 Digital DJ Mixer

Reloop RMX-80 Digital DJ Mixer
RMX-80 Digital to 4 kanałowy mikser dj uzbrojony w sampler, wyświetlacz LCD, 13 efektów, profesjonalny INNO Fader i filtry Bipolar na każdym kanale.

Czyżby RMX-80 był pełnowartościowym odpowiednikiem miksera Pioneer DJM 750?


Reloop RMX-80 Digital to typowy klubowy dj mikser. Podobnie jak jego poprzednicy oraz tego typu miksery innych firm jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze. Z grą na nim poradzi sobie zarówno początkujący użytkownik jak i ten bardziej wtajemniczony, ale bardziej docenią go DJ'e nie tyle doświadczeni co zaawansowani i stawiający na technikę i efekty.

Reloop RMX-80 Digital Co To?
Fadery chodzą podobnie gładko w Reloop RMX-40 DSP, dodatkowo bardzo ciekawy jest zmienny typ charakterystyki EQ (kill & classic). Każdy kanał ma dedykowane pokrętło sterujące izolującym filtrem Bipolar i możliwość przypisania do jednej z dwóch stron crossfadera. Szkoda, że nie ma znanego z poprzednich modeli pokręteł regulujących siłę oporu krzywą cięcia faderów.

Z tyłu prócz typowych dla mikserów gniazd znajduje się aktywny 3-drożny HUB USB, jednak dziwi brak wbudowanej karty dźwiękowej USB, cyfrowych wejść oraz kontroli midi, która jest już praktycznie standardem w tego typu mikserach.

RMX-80 Digital Sekcja FX

Efektami możemy manipulować zarówno pokrętłami jak i przyciskami do dedykowanych szybkiego wyboru długości czasu trwania efektu co jest bardzo dobrym rozwiązaniem podczas rutynowego miksowania, ale nie wyklucza również wyrywania się szablonom i eksperymentowania z własnymi ustawieniami parametrów.

Oto efekty w jakie wyposażony został mikser RMX 80:
 • flanger
 • delay
 • echo
 • reverb
 • transformer
 • pitch shift
 • loop roll
 • reverse loop
 • noise
 • bitcrusher
 • gate
 • tape delay
 • send/return.

Gwarancją idealnego zgrania efektów z muzyką zapewnić mają dwa niezależne detektory tempa oraz możliwość ręcznego wbicia tempa (TAP)

Dane techniczne Reloop RMX-80 Digital

 • Wejścia: 7 Line, 2 Phono, 2 Mic, Return
 • Wyjścia: Master 1 XLR, Master 2 niesymetryczne chinch, Rec, Booth, Send
 • Zakres częstotliwości: 20 Hz - 20 KHz EQ
 • Zakres Klasycznego EQ: +12 dB / <-26 dB
 • Zakres EQ izolator: +12 dB / -8 dB (total kill)
 • Wymiary: 320 x 107,5 x 382,4 mm
 • Waga: 6.9 kg


Sprawdź również: Inne produkty firmy Reloop
Sprawdź również: Pioneer DJM-850 - Mikser dla DJ'i, którzy lubią grać!!!
Sprawdź również: Premiera: Pioneer DJM 750 Dj Mixer

7 komentarzy:

 1. "znanego z poprzednich modeli pokręteł regulujących siłę oporu faderów" Co to za bzdura? Piszący ten artykuł nawet na oczy pewnie nie widział żadnego miksera tej firmy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj collectiv!

  Bardzo Ci dziękuję za czas poświęcony żeby przeczytać mój post, a za komentarz jestem na prawdę szczerze bardzo wdzięczny i cieszę się, że ktoś doświadczony poruszył ten temat i dodatkowo przeznaczył kilka minut swojego cennego czasu na podzielenie się swoją opinią.

  Rzeczywiście nie jestem ekspertem od mikserów Reloop, na oczy wszystkich nie widziałem, a grałem jedynie kilkadziesiąt razy na modelach: Reloop IQ2 MIDI, Reloop RMX-40 DSP BlackFire Edition i Reloop RMX-20 BlackFire Edition.

  Oto kilka modeli z opcją "pokręteł regulujących siłę oporu faderów": RMX-40 USB, RMX-40 DSP BlackFire Edition, RMX-40 DSP Ltd., RMX-30 BlackFire Edition, RMX-30 BPM BlackFire Edition i RMX-20 BlackFire Edition.

  Wychodzi na to, że tylko 3 na 9 do tej pory wypuszczonych mikserów firmy Reloop nie posiada takiej opcji, więc zrozumiałe, że można to przeoczyć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba coś koledze się pomerdało z regulacją krzywej cięcia na fadaerach której rmx 80 nie ma. Pisanie że są to pokrętła regulujące siłę oporu faderów to naprawdę bzdura i wskazuje na to że możemy sobie regulować czy suwak fadera ma chodzić ciężko czy słabo.

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam.

  Po pierwsze:" Szkoda, że nie ma znanego z poprzednich modeli pokręteł regulujących siłę oporu faderów.", po drugie z mojego doświadczenia, jak to opisałem w poprzednim komentarzu:"Rzeczywiście nie jestem ekspertem od mikserów Reloop, na oczy wszystkich nie widziałem, a grałem jedynie kilkadziesiąt razy na modelach: Reloop IQ2 MIDI, Reloop RMX-40 DSP BlackFire Edition i Reloop RMX-20 BlackFire Edition.", tam te pokrętła miały taką funkcję.

  Nie służy to może do ustawiania na prawdę mega mocnego oporu, ale wpływa na płynność przesuwania fadera.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam!
   Kolego, od 3 lat jestem posiadaczem RMX-40 USB i z całą stanowczością mogę stwierdzić iż nie posiada on : "pokręteł regulujących siłę oporu faderów" ...
   Posiada jedynie regulację krzywej cięcia faderów i crossa, od long po cut.
   Na marginesie to chyba najlepszy sprzęt od reloopa jaki posiadam czy posiadałem, poza "choinkową" konstrukcją podzespołów elektronicznych nie mam do niego żadnych zastrzeżeń... a brzmi lepiej niż znana firma na "P
   Pozdrawiam.

   Usuń
  2. Witam.

   Z racji zawziętej dyskusji dotyczącej nieszczęsnych pokręteł postanowiłem odświeżyć temat i rozwiązać problem. Z racji tego, że nie posiadam RMX-40 na własność, skontaktowałem się ze znajomym kolegą po fachu, z którym miałem okazję zagrać na tym sprzęcie na jednej imprezie i poruszyłem sporną kwestię.

   Okazuje się, że niektórzy, w tym ja oraz mój kolega, błędnie używają terminologii: "pokrętła regulujące siłę oporu fadera/crossfadera", jednak nie jest to zarówno fachowa jak i oficjalna nazwa, a raczej nazwijmy to "umowna".

   Po zgłębieniu tematu, rzeczywiście oficjalnie i prawidłowo, RMX-40 posiada "regulację krzywej cięcia faderów/crossfaderów", więc przyznaję, że nieodpowiednio się wyraziłem, za co przepraszam wszystkich.

   Ku przestrodze poprawiam post, ale nie usuwam błędu.

   Miłej lektury i śmiało zapraszam do dalszego komentowania :)

   Usuń
 5. Także jestem posiadaczem Reloop RMX 40 USB i co do tego mixera nie mam zastrzeżeń. Jak na tą cenę to jest OK.
  Po co przepłacać.

  OdpowiedzUsuń

Informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail