Jak Ustawić Nagrywanie Karty Dźwiękowej w Windows

Chcesz coś nagrać, ale nie możesz? Oto jak zrobić , czyli rozwiązanie jednej z najczęstszych przyczyn.

Prawidłowe Ustawienia Nagrywania Karty Dźwiękowej w Systemie Windows


Zobacz jak to zrobić krok po kroku:

1. Klikamy na ikonkę głośniczka obok zegara w prawym dolnym rogu ekranu.2. Powinno pojawić się okienko z suwakami (liczba zależna od rodzaju karty, ilości wejść i konfiguracji przez użytkownika) o nazwie "Głośność główna". W moim przypadku jest to wbudowana karta wielokanałowa obsługująca system głośników 5+1, więc oprócz suwaka "Głośność główna" mam w menu jeszcze kilka innych. Jeśli masz kartę o mniejszej ilości wejść analogicznie ilość suwaków powinna być mniejsza.

3. W górnym prawym okienka "Głośność główna" wybieramy "Opcje->Właściwości".

4. Powinno pojawić się okno o nazwie "Właściwości" w której wybieramy z menu rozwijanego urządzenie nagrywające, którego nazwa zazwyczaj jest podobna do nazwy karty dźwiękowej z dopiskiem "input", czyli wejście. W moim przypadku to "Realtek HDA Primary Input". Klikamy na nazwę tego urządzenia prawym przyciskiem myszy i nasze menu powinno trochę się zmienić. Standardowo "Głośność mikrofonu" czyli opcja dostępu do suwaka regulacji głośności mikrofonu jest zaznaczona, a jak jest inaczej to trzeba je zaznaczyć osobiście. Dzięki temu potem taki suwak nam się pojawi w oknie regulacji głośności.

5. Zatwierdzamy wybór klikając prawym przyciskiem myszy na przycisk "OK".

6. Nasze okno pt. "Głośność główna" powinno zmienić się na "Regulacja nagrywania" oraz powinniśmy mieć dostęp do zaznaczonych we wcześniejszym oknie "Właściwości" urządzeń nagrywających.

7. Zanim przejdziesz dalej warto lekko obniżyć suwak "Głośność mikrofonu", ponieważ niektóre urządzenia emitują naprawdę silny sygnał, który na zbyt wysokim poziomie głośności tworzy tzw. przester (od angielskiego "overdrive"), który jest niekorzystnym zniekształceniem, które objawia się jako charczenie lub trzaski.

Jeżeli pomimo obniżenia poziomu sygnału nadal słyszysz przester lub sygnał jest nienaturalnie zgłośniony sprawdź czy nie masz przypadkiem zaznaczonego wzmocnienia sygnału mikrofonu o 10 decybeli. To częste ustawienie standardowe, ponieważ zazwyczaj stosowane przez użytkowników mikrofony to ciche mikrofony dynamiczne, które potrzebują dodatkowego wzmocnienia.

Poszukaj w "Panel sterowania->Dźwięk i urządzenia audio" karty, w której możesz ewentualnie odhaczyć okienko umieszczone przy regulacji mikrofonu z dopiskiem "+10dB"

8. W dolnej części kolumny "Głośność mikrofonu" klikamy na malutkie okienko z dopiskiem "Zaznacz" prawym przyciskiem myszy, tak aby pojawił się nam tzw. "ptaszek".

Gotowe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail