Film który powinien obejrzeć każdy DJ: Pirate Radio


Inspirujący, porywający, edukujący, a do tego zabawny.

Ponadczasowe przełamywanie konwenansów, moralnych zasad i przede wszystkim miłość do muzyki, to właśnie to czego możesz nauczyć się na nowo oglądając Pirate Radio!

Pirate Radio jest świetną komedią opartą na faktach, która opisuje historię grupy  rock and roll'owych radiowców dryfujących na morzu po to by grać muzykę uwielbianą przez ludzi, a znienawidzoną przez ówczesną władzę, która próbuje za wszelką cenę zamknąć nielegalną radiostację. 


Very Pirate Radio

Film opiera się na czasach dzikich Rock'n'Roll'owych realiów Wielkiej Brytanii w lat 60-siątych, w których tytułowa stacja radiowa walczy jako niepodległy bastion muzyki rozrywkowej tępionej przez Rząd oraz władze, które mają nie lada problem by pozbyć się uwielbianych przez młode pokolenie muzycznych buntowników.

Nadając na żywo 24h/dobę i 7 dni w tygodniu ze starego statku na środku morza (wszystko to po to by ominąć obowiązujące prawo), Radio Rock emituje sygnał do milionów słuchaczy w całym kraju i ignorując  przy tym coraz to to bardziej nieprzyjemne posunięcia władz by zakazać ich działalności, Radiowi Piraci narażają się na narastające kłopoty. Muzyka, którą nadaje Radio Rock, styl prowadzenia audycji oraz buntownicza postawa prezenterów, pomimo zakazów i tak porywa miliony słuchaczy począwszy od nastolatków po starsze osoby, a to coraz bardziej drażni polityków, którzy ciągle szukają nowych haków by się pozbyć uciążliwego problemu.Gdy ciapowaty właściciel Radio Rock o imieniu Quentin  zauważa,  że ograniczenia narzucone celowo przez rząd zaczynają działać i kondycja finansowa radia podupada postanawia sprowadzić do radia tajemniczego Gavin'a  (w tej roli bardzo znany aktor Rhys Ifans), DJ'a który jest gwiazdą, a kiedyś należał do ekipy pod piracką banderą, by ten swoją sławą i talentem uratował ich przed kłopotami. Z czasem okazuje się, że nie przynosi to zbyt wiele dobrego,a sytuacja ciągle nadal się pogarsza..

Beat or not to Beat?


Film ogląda się lekko i przyjemnie, ponieważ jest świetnie nakręcony, fabuła jest bardzo ciekawa, jest sporo wątków pobocznych, świetna obsada, a wszystko okraszone jest pogodnym humorem. 

Pomimo tego, że realia filmu są osadzone w minionych trendach muzycznych to warto obejrzeć tą produkcję ze względu na wspaniały przekaz, który każe zastanowić się po co właściwie jest się DJ'em i o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi.

Polecam każdemu!Polski tytuł: Radio na fali  
Oryginalny tytuł: The Boat That Rocked,

Reżyseria: Richard Curtis
Czas trwania: 135 min
Rok: 2009

Zobacz również: Film, który powinien obejrzeć każdy DJ: Scratch
Sprawdź też: Filmy Dla DJ'a

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail