Kompaktowe Monitory do 500 PLN

Monitory to jeden z najważniejszych elementów każdego domowego studio.

Dlatego prezentujemy 3 pary kompaktowych monitorów studyjnych dobrych na początek.

Akai RPM 3 USB


Akai RPM 3 USB to kompaktowe monitory studyjne z wbudowanym interfejsem audio na USB. Połączenie referencyjnego odsłuchu z interfejsem audio USB umożliwia monitorom RPM3 jednocześnie odsłuchiwać i nagrywać dźwięk do komputera za pośrednictwem dołączonego kabla USB.

Dane techniczne Akai RPM 3 USB :

 • monitory USB i interfejs audio w jednym
 • 2x2 USB interfejs audio umożliwia jednoczesne nagrywanie i monitorowanie dźwięku
 • magnetycznie ekranowane , aby zapobiec zakłóceniom, gdy są umieszczone blisko monitorów komputerowych
 • nagrywanie i monitorowanie audio przy użyciu wejść 1 / 8 ', 1 / 4'TRS i stereo RCA
 • kabel USB w zestawie
 • regulacja głośności , włącznik zasilania i gniazdo słuchawkowe umieszczone są na przednim panelu monitora
 • Wymiary (SxWxG): 153x127x190mm.
Cena: 419 PLN / para


Alesis M1 Active 320 USB

Konstrukcja Alesis M1 Active 320 USB  została stworzona specjalnie z myślą o domowych komputerach. M1 Active 320 USB pozwalają na odtwarzanie i nagrywanie dźwięku bez użycia dodatkowych sterowników i urządzeń. Wszystko to dzięki wbudowanemu w monitory interfejsie audio. Wystarczy podłączyć M1 Active 320 do portu USB w komputerze i po prostu zacząć przygodę z muzyką. 

Dodatkowo możesz podłączyć zewnętrzne urządzenia, takie jak keyboardy, mikrofony, efekty gitarowe czy mikser dj'ski. Przycisk Bass Boost pozwala na uwypuklenie niskich częstotliwości – idealnie sprawdza się w momencie dostosowywania dźwięku do akustyki pomieszczenia. Wytrzymała konstrukcja oraz niewielka waga sprawiają, że M1 Active 320 USB świetnie sprawdzą się w sytuacjach, kiedy potrzebujemy naprawdę dobrego dźwięku „w drodze”.

Dane techniczne Alesis M1 Active 320 USB:

- Moc: 2x10W RMS
- Zakres częstotliwości: 80Hz - 20kHz
- Odstęp sygnał/szum: 88dB
- Przełącznik Bass Boost: 4.8db przy 100Hz
- Głośniki: 3" woofer + 1" jedwabny tweeter
- Wbudowany interfejs audio USB 1.1
- Nagrywanie i odtwarzanie w jakości 16bit/44.1 - 48kHz
- Wejścia jack 1/4" oraz chinch
- Wyjście słuchawkowe 1/4" (mini jack)
- Wejście jack 1/8" stereo
- Wyjście jack 1/8" do pasywnej kolumny
- Ekranowane magnetycznie

Cena: 439 PLN / para


Reloop ADM-5


Głośniki ADM-5 firmy Reloop są perfekcyjnym dodatkiem do każdego domowego studia. ADM-5 są niewielkich rozmiarów, a zakres częstotliwości na poziomie 35 Hz – 20 kHz zapewnia godną reprodukcję dźwięku. Moc RMS wynosząca 30W jest w pełni wystarczająca dla typowego domowego użytku.

Obudowa ADM-5 jest wykonana z wysokiej jakości drewna. Kolumny posiadają ekranowane głośniki niskotonowe niwelując tym samym ich oddziaływanie na sprzęt zewnętrzny. Wejścia realizowane są poprzez wtyki  RCA co dodatkowo ułatwia pracę w domowym zaciszu.

Dane techniczne Reloop ADM-5:
 • dwudrożne aktywne kolumny głośnikowe
 • moc wyjściowa: 2 x 30W RMS
 • pasmo przenoszenia: 35 Hz – 20 kHz
 • impedancja: 8 ohm
 • S/N Ratio: > 75 dB
 • ekranowe głośniki niskotonowe
 • wymiary głśników: bass – 13,34cm (5,25”), tweeter – 2,54cm (1”)
 • zestaw zawiera: 2 x monitor adm-5 , 1 x kabel zasilajacy , 1 x kabel rca (chinch) , 1 x kabel połączeniowy do monitorów
 • wymiary: 232 x 320 x 180
 • waga: 5kg (waga jednej kolumny)
Cena: 479 PLN / para

Zobacz również:
 

2 komentarze:

 1. Te Akai to dokładnie, podkreślam DOKŁADNIE to samo co Alesisy. Nie różnią się NICZYM prócz kolorystyki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam, przymierzam się do zakupu pierwszych monitorów studyjnych. Stworzyłam już swoje kawałki w DAW (zaczynam od FL studio) w warunkach wręcz podwórkowych (zintegrowana karta dźwiękowa, słuchawki douszne etc.). Oczywiście nie mogę teraz wydać na to grubych milionów, ale interesuje mnie taka sytuacja - czy mogę korzystać z jednego monitora? zdaję sobie sprawę, że nie podzieli dźwięku na kanał lewy i prawy, ale to na początek mogę sobie darować, bo będę inwestować również w słuchawki i tam sobie z tym podziałem poradzę, jeśli zajdzie potrzeba. Zależy mi przede wszystkim na możliwie największej szczerości tego dźwięku, bez koloryzowania -wiadomo. Czy jeśli opcja jednego monitora jest faktycznie sensowna, czy znajdę coś cudownego do 500 zł? (nie mam też interfejsu - ale wolę wersję kompaktową, na eventy). Głównie chodzi mi o "szczerość" dźwięku, bez podlizywania gór i dołów oraz rozpiętość pasma - mam bardzo dużo dźwięków na całej skali, wysokich i niskich, chcę je dobrze wyczuć. Uprzejmie proszę o polecenie jakiegoś sprzętu, nie znalazłam w internecie obiektywnych opinii w oparciu o moje kryteria. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail