Pioneer rekordbox™ Zarządzanie biblioteką muzyczną dla DJ-ów


rekordbox to dj software do zarządzania plikami muzycznymi oraz całymi playlistami, które potem mogą być grane przez odtwarzacze Pioneer DJ takie jak:. CDJ-2000, CDJ-900.

Czym jest rekordbox?Specjalnie na zlecenie firmy Pioneer oprogramowanie wykonała firma Mixvibes mająca już doświadczenie w wykonywaniu porządnych aplikacji dj. 

Program jest darmowy i można pobrać go bez żadnych opłat. Jedyne co trzeba zrobić to wprowadzić serial number przysłany przez producenta na skrzynkę email.


Autorom bardzo zależało na tym by oprogramowanie nawet pod względem wyglądu przypominało odtwarzacze Pioneer, a obsługa dzięki temu stała się bardziej intuicyjna.Po zaimportowaniu utworów do Rekordbox można pracować nad tempem, punktami startowymi, zapętleniami i wieloma innymi rzeczami, potem informacje te przenieść na nośnik taki jak Pendrive lub karta SD i przenieść na kompatybilny z oprogramowaniem CDJ Pioneer. Możemy również podpiąć wtyczkę USB lub LAN.


Bardzo dużym plusem jest bardzo dobrze przemyślana funkcja zarządzania utworami. Przesłuchując każdy utwór możemy ocenić go liczbą od 1 do 5 gwiazdek, a potem filtrować listę utworów wg wysokości oceny np. od najlepszych 5 gwiazdek lub najniżej ocenianych od 1.Mając tę aplikację można klasyfikować, oznaczać, przesłuchiwać i opisywać utwory, a nawet przygotowywać całe sety, jako playlisty, przy czym player CDJ nie jest konieczny, a następnie zagrać je już w klubie.


Cechy rekordbox:

  • rekordbox może być używane do klasyfikowania i przeszukiwania muzyki trzymanej na komputerze i nośnikach
  • użytkownik może tworzyć i zapisywać playlisty przed występem
  • detekcja bpm, mozliwość edycji siatki Beatgrid
  • możliwość integracji z bibliotekę iTunes
  • Synchronizacja pozycji beatu do aplikacji metronomu

Każdy kij ma dwa końceSoftware jest łatwy w obsłudze i ma przejrzysty interfejs graficzny. Każdy kto spodziewa się rozbudowanej aplikacji na miarę Traktora czy chociażby Virtual DJ srogo się zawiedzie, ponieważ programowi bliżej jest do Winampa ze skórką w stylu odtwarzaczy Pioneer niż profesjonalnemu oprogramowaniu DJ do miksowania.


Z drugiej strony nie można klasyfikować Rekordbox tylko i wyłącznie jako prostego odpowiednika prostego odtwarzacza muzyki. To potężne narzędzie, którego najsilniejszym atutem jest to, że oprócz tego, że odtwarza muzykę, można nim oceniać tracki, oznaczać, komentować i klasyfikować poszczególne utwory, to do tego jeszcze potem  w prosty sposób przekazuje te informacje urządzeniu jakim jest odtwarzacz dj'ski.


Licencja: freeware
Pobierz: Pobierz rekordbox 1.5

Zobacz również:
Pioneer XDJ-AERO - urządzenie DJ nowej generacji: http://ciemnastronawinyla.blogspot.com/2012/08/pioneer-xdj-aero-urzadzenie-dj-nowej.html
Słuchawki Pioneer SE-M29. Niedrogie Słuchawki DJ: http://ciemnastronawinyla.blogspot.com/2014/02/suchawki-pioneer-se-m29-niedrogie.html
Twitter DJ - Publikuj playlistę prosto z didżejki!!!: http://ciemnastronawinyla.blogspot.com/2012/06/twitter-dj-publikuj-playliste-prosto-z.html

Informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail