Cyfrowy gramofon Audio-Technica AT-LP1240USB

Audio-Technica zaprezentowała nowy cyfrowy gramofon, AT-LP1240USB, który zaspokoi potrzeby fanów woskowego trzasku, audiofilów, jak i DJ-ów. 

1. Bogate wnętrze

Bezpośredni trzyfazowy napęd (prędkości 33-1/3, 45 lub 78 rpm)  zapewnia solidną i stabilną prędkość. Warto zwrócić uwagę na dość silny moment obrotowy wynoszący >4,5 kgf.cm, czyli siłę przyspieszenia gramofonów światowej klasy służących m.in. do scratch'owania. 

2. Solidna konstrukcja

foto by wirefresh.com
Ramię w kształcie litery „S” z regulacją siły nacisku i antyskatingu dodatkowo posiada blokadę wysokości, dzięki temu możemy uzyskać wierną jakość odtwarzanego dźwięku i przede wszystkim płyty winylowe mają zapewnioną w ten sposób dłuższą żywotność. 

AT-LP1240USB dzięki ciemnej kolorystyce i nowoczesnym designie łatwo wpasowuje się w domowy dj zestaw do ćwiczeń, ale rozmieszczenie z obu stron przycisku play/stop, które zastosowała w swojej linii gramofonów TTX firma Numark, pozwala na uniwersalne ustawienie gramofonu w pozycji pionowej jak i poziomej, co ma duże znaczenie chociażby gdy gramofon tworzy profesjonalny setup w klubie.
foto by vinylengine.com

3. Nowoczesne rozwiązania

foto by vinylengine.com
Wbudowany preamp (przedwzmacniacz) pozwala na granie m.in. z urządzeń takich jak głośniki aktywne, kolumny pasywne ze wzmacniaczem czy stara dobra domowa "wieża". Wyjście USB natomiast pozwala na szybkie podłączenie do PC, i bez potrzeby korzystania ze specjalnych sterowników, możemy przystąpić do digitalizacji materiału audio z płyt winylowych. Dzięki dołączonemu oprogramowaniu Audacity możemy materiał ten zarejestrować i zapisać np. w format MP3, by potem mieć do niego nieograniczony dostęp oraz mieć kopię w razie gdy oryginalna płyta winylowa doznała uszkodzenia.


4. Fullservice

Gramofon Audio-Technica AT-LP1240USB sprzedawany będzie w zestawie, w którego skald wchodzi: oprogramowanie Audacity (CD) na MAC i PC, kabel USB, przejściówki kabli audio, pokrywa, przejściówka na płyty 45RPM, regulowanymi nóżkami i innymi kablami i akcesoriami. 

foto by wirefresh.com
Dla osób mniej wtajemniczonych w cyfrowe granie i obróbkę materiału audio warto zwrócić uwagę na oprogramowanie Audacity znajdujące się w pudełku wraz z gramofonem. Dzięki temu programowi użytkownik nie dość, że w dowolnym momencie może "zcyfryzować" analogowy nośnik winylowy (płytę winylową), to przy większej wprawie może zastosować "efekty" oferowane przez programowanie np. wyrównywanie poziomu głośności nagrania czy korekcję barwy. 

Zagubieni użytkownicy, którzy przeszli na Ciemną Stronę Winyla mają także w ofercie programu usuwanie generowanych przez starsze i zniszczone płyty winylowe jakże słynne szumy i trzaski, za które wielu użytkowników i dj'i z miejsca by się oburzyło, bo za to kochają właśnie oryginalne, analogowe, "czarne placki" z duszą.


Specyfikacja AT-LP1240USB:

 • Typ: 3-biegowa, w pełni manualna obsługa
 • Silnik: 16-biegunowy, 3-fazowy, bezszczotkowy silnik DC
 • Metoda Drive: Napęd bezpośredni
 • Prędkości: 33-1/3 RPM, 45 RPM, 78 RPM
 • Talerz gramofonu: 332 mm dia. odlew aluminiowy
 • Moment rozruchowy: >4,5 kgf.cm
 • Układ hamulcowy: hamulec elektroniczny
 • Stosunek sygnału do szumu:> 55 dB (DIN-B)
 • Funkcja USB: A / D, D / A - 16 bit 44,1 kHz lub 48 kHz USB do wyboru,
 • Interfejs komputerowy: USB 1.1 Zgodny z Windows XP lub nowszy lub Mac OSX lub powyżej
 • Wymiary: 450,0 mm x 353,0 mm x 166,5 mm
 • Waga: 12,5 kg


Cena producenta: £500.00
Polska Cena: dostępna tutaj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail