Beatport Mixuje

foto by sam1425 @ anydl.net
Beatport legalnie zmonetyzował już utwory, albumy, EP'ki, remiksy, sample. Przyszła kolej na miksy i sety. Zdania na temat sensu tego serwisu są mocno podzielone i rozpętała się mała burza wokół nowego sklepu z setami.

Sprzedasz się czy się nie sprzedasz? Oto jest zamieszanie.Twórcy serwisu postawili sobie za cel, jakże ambitny, sprzedaż mikstur sławnych dejotów i nie tylko, ale wg wielu to progi ustawione bardzo wysoko nawet jak na Beatportu nogi, bo kto zapłaci w czasach gdzie sety, podcasty czy audycje radiowe udostępniane są dobrowolnie ZA DARMO przez samych autorów na serwerach serwisów takich jak Mixcloud czy Soundcloud?

sprzedaż mixu na beatporcie

 "Co ja będę z tego miał?"


W tym momencie mogę się założyć, że wielu z Wam pomimo wszystko przebiegła niecna myśl co by się stało gdyby jednak, jednak się udało jakimś cudem takiego seta sprzedać?
Co wtedy? Jak się sprawa ma cenowo? Otóż wygląda to mniej więcej następująco:
  • Mix kosztuje ~ $5.29
  • DJ zarabia 10%
  • Label zarabia 60%
  • Producent zarabia 30%
Fedde Legrand
Fedde Le Grand foto by elektrodaily.com
Dlaczego wymieniam oprócz dj'a label i producenta? Jednym z warunków opublikowania seta na Beatport Mixes jest wcześniejsze  wykupienie w serwisie Beatport oryginalnych utworów, które się odpowiednio przedstawia w playliscie przed wystawieniem mixu na sprzedaż. Dzięki temu zarówno artyści, ci znani jak np. Fedde Le Grand, jak i ci mniej znani, oraz osoby zajmujące się promocją czy marketingiem tych artystów, czyli labele, nie są stratne przez naruszanie praw autorskich.


Nikt nie powiedział, że będzie lekko. Łatwo zauważyć, że jest kilka trudności w porównaniu do opcji opublikowania darmowego materiału, ale z drugiej strony teoretycznie każdy dj może zarobić omijając profesjonalne, czy nawet domowe studio, gdzie musiałby stworzyć własną produkcję.

foto by cluboholic.com

W praktyce jednak serwis jest nadal w fazie doszlifowania beta i czasem pojawiają się informacje o tym, że pomimo zakupienia utworów w Beatport i spełnieniu wszystkich warunków nasz miks nie spełnia warunków. Spowodowane jest to prawdopodobnie nie do końca idealnym systemem, jednak nie oszukujmy się, uruchamiając serwis tego typu, na takich warunkach i tego kalibru, takie rzeczy powinny być dopracowane na starcie.

Sprawdź: Beatport
Sprawdź: Beatport Mixes 

Sprawdź: Domowe Studio Part 1 - Cyfra Czy Analog
Sprawdź: Mixcloud publikuję listę TOP100 DJs of 2011 DJMaga

Zapraszamy do komentowania!!!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail