Kontroler Stanton DJC.4

Kontroler DJC.4 to ciekawe rozwiązanie dla każdego cyfrowego dj'a, który pragnie więcej, bo w zestawie oprócz fajnego sterownika dostaje Virtual DJ LE posiadającą możliwość pracy na 4 deckach. oto przed Wami nowa "Czarna Mamba" od Stantona.


Stanton DJC.4 zapewnia możliwość mixu na 4 deckach , oraz skreczu na 2 jednocześnie, a ponadto kontrolę clipów video. DJC.4 jak lwia większość sterowników to urządzenie typu Plug & Play podłączane przez USB. Posiada dobrej jakości interfejs audio.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że oprócz tego, że możemy podłączyć kontroler do zewnętrznego miksera, możemy do niego podłączyć łącznie 4 zewnętrzne źródła dźwięku np. gramofon, odtwarzacz CD, sampler, mikrofon (frontowy panel).  Dodatkowo na tylnym panelu DJC.4 znajduje się dedykowane pokrętło GAIN pozwalające niwelować ewentualne różnice w sile sygnału wysyłanego przez urządzenie zewnętrzne, a sygnałem wewnętrznym.

Dwie strony medalu
Od frontu kontroler prezentuje się bardzo profesjonalnie i mamy wejście na mikrofon, do tego pokrętło odpowiedzialne za poziom głośności sygnału emitowanego przez mikrofon. Ciekawe jest też zastosowanie przełącznika ON/OFF mikrofonu. W sekcji odsłuchu oprócz standardowej głośności oraz natężenieu zmiksowania dźwięku odsłuchu z dźwiękiem wyjściowy mamy dwa wejścia słuchawkowe, na "mini jack" oraz "duży jack" co uważamy za praktyczne i zarazem profesjonalne, ponieważ w razie nie kontrolowanego ruchu rękoma i uszkodzeniu wyjścia słuchawek mamy zapasowe, pod warunkiem posiadania odpowiedniej redukcji lub tzw. "przejściówki" oczywiście. Oprócz tego miłym akcentem jest regulacja krzywej crossfadera oraz dedykowane do każdej z obu tarcz JOG pokrętło wrażliwości na czułość dotyku, co dopełnia funkcjonalności urządzenia tej klasy.


Stanton DJC.4 Opinie
Na pierwszy rzut oka urządzenie wydaje się być kopalnią możliwości dzięki sporej ilości przycisków i pokręteł, a mroczny design dodaje mocnego profesjonalnego szlifu. Jednak po dłuższej analizie odnieśliśmy wrażenie, że jednak sekcja przycisków loop, hot cue, sampler jest dosyć przerzedzona/rozrzucona i mogłaby być troszkę lepiej zorganizowana. 


Mankamentem również dla niektórych mogą być jaskrawe błękitne diody oraz w podobny sposób podświetlono logo producenta, które może się rozpływać w oczach lub utrudniać pracę z kontrolerem wpływając niekorzystnie wzrok. prosta rzecz, a jednak na dłuższą metę kłopotliwa. Niewielkie pitch-fadery, ale bardzo dobry crossfader wykonany w technologii LongLife, co sama nazwa wskazuje jest elementem dosyć długowiecznym. Przyzwoitej wielkości tarcze JOG z dobrymi wypustkami na krawędziach. 

Bardzo duży plus: metalowa obudowa urządzenia, zapewniająca bezpieczeństwo i ładny wygląd na lata.
Bardzo duży plus: możemy do niego podłączyć łącznie 4 zewnętrzne źródła dźwięku np. gramofon, odtwarzacz CD, sampler, mikrofon (frontowy panel).

Stanton DJC.4 Dane Techniczne :
  • 4-kanałowa 16bit/48kHz karta muzyczna
  • dołączone w zestawie oprogramowanie Virtual DJ LE z możliwością kontroli do 4 decków i obsługi plików video
  • wytrzymały i długowieczny crossfader z możliwością jego wymiany
  • wytrzymała metalowa konstrukcja zapewniająca bezpieczeństwo i ładny wygląd na lata.
  • łącznie 95 przypisywalnych kontrolerów MIDI (63 przycisków, 5 faderów, 12 pokręteł, 2 czułe na dotyk JOGi)
  • możemy do niego podłączyć łącznie 4 zewnętrzne źródła dźwięku np. gramofon, odtwarzacz CD, sampler, mikrofon (frontowy panel)
  • dedykowane pokrętło GAIN znajdujące się na tylnym panelu urządzenia
  • regulacja krzywej crossfadera 
  • dedykowane do każdej z obu tarcz JOG pokrętło wrażliwości na czułość dotyku
  • dwa wejścia słuchawkowe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail